Niewiele osób wie, że popularność wykorzystywania substancji, jaką jest botoks nie wzięła się znikąd. O uniwersalności stosowania tego materiału, popularnie nazywanego jadem kiełbasianym świadczy fakt, że od lat jest on wykorzystywany do dziesiątek zabiegów przeprowadzanych na skórze pacjentek. Choć sam botox w dużych ilościach może okazać się dla organizmu substancją trującą, to wykorzystywanie go w medycynie estetycznej pod okiem profesjonalnego kosmetologa przynosi efekty poprawiające urodę. Jakie zabiegi oparte są na stosowaniu botoksu?

Niwelowanie oznak starzenia

Najpopularniejszy zabieg, który zakłada wykorzystywanie botoksu to korekcja zmarszczek. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się na skórze w okolicach 25 roku życia, choć procesy powodujące ich powstawanie zawiązują się o wiele wcześniej. Zniszczone włókna kolagenowe tracą swoją jędrność i stają się bardziej podatne na uszkodzenia, czego efektem są zmarszczki mimiczne, takie jak popularne wśród kobiet kurze łapki. To właśnie dzięki botoksowi możliwa jest szybka kuracja, mająca na celu zmniejszyć widoczność zmarszczek bezpośrednio po zabiegu. Sam pobyt w klinice nie wymaga specjalistycznej rekonwalescencji, co jest dodatkową zaletą kuracji.

Idealne proporcje twarzy

Obok wypełnienia zmarszczek botoks spełnia także inną, ważną rolę w medycynie estetycznej. Za jego pomocą możliwe jest modelowanie twarzy, która utraciła swoją jędrność. Zabieg ten jest coraz popularniejszy wśród kobiet, które chcą przywrócić swojej skórze dawny wygląd. Wstrzykiwany pod skórę jad kiełbasiany doskonale sprawdza się jako wypełnienie ubytków w cerze, dając widoczne efekty.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...