Starzenie się skóry to proces, który przejawia się wieloma czynnikami. Widoczne zmarszczki, które pojawiają się w różnych obszarach twarzy, czy sucha skóra, która niezmiennie towarzyszy w codzienności, mimo stosowania pielęgnacji. Medycyna estetyczna ma swoje rozwiązania także w tej kwestii i to dzięki nim możliwe jest przywrócenie młodego wyglądu skórze. Mowa o zabiegu, jakim jest wolumetria twarzy. Na czym on polega i kiedy zaleca się jego stosowanie?

Modelowanie za pomocą igły

Skóra narażona na oddziaływanie warunków atmosferycznych, czy stres może ulegać zwiotczeniu. Wówczas przydatne będą zabiegi proponowane przez kosmetologów. Wolumetria to nic innego, jak modelowanie twarzy za pomocą strzykawki. Specjalnie przygotowany preparat wnika w głąb skóry pomagając jej w regeneracji uszkodzonych włókien kolagenowych. Efektem tego zabiegu jest elastyczna cera oraz twarz, której kształt odzyskuje dawny wygląd. Lifting twarzy przy tej metodzie nie wymaga stosowania skalpela, dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na jego przetestowanie na własnej skórze.

Nie trzeba rekonwalescencji

Główną zaletą, jaką posiada mezoterapia igłowa jest brak konieczności rekonwalescencji. Doświadczony kosmetolog wykonuje zastrzyki w odpowiednich miejscach, a substancja wnika bezpośrednio pod skórę, nie powodując bólu. Warto pamiętać, że zabiegi na twarz wykonywane za pomocą igły to poważna ingerencja w organizm, która jest bezpieczna tylko wtedy, gdy wykonuje ją profesjonalny lekarz. Ważna jest bowiem odpowiednia sterylność narzędzi oraz umiejętne wykonywanie zabiegu, by nie przejawiać skutków ubocznych.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...